Podle příbramského vodohospodáře nejsou ohroženy dodávky vody

17.03.2020

Společnosti 1. SčV, která v Příbrami provozuje vodohospodářskou infrastrukturu, zřídila krizový štáb. Podle vyjádření firmy to však neznamená, že by byly ohroženy dodávky pitné vody.

"Společnost zřídila krizový štáb, který provádí a dohlíží nad veškerými kroky souvisejícími s provozováním a přijala tak opatření k zajištění minimalizace dopadů na provoz společnosti, zejména na zajištění kontinuity dodávek pitné vody a odvádění a čištění odpadních vod," uvedl generální ředitel společnosti Ivan Eis.

Firma dále oznámila, že uzavírá všechna svá kontaktní místa a zákaznické centrum pro osobní kontakt s klienty. Být ve spojení je však možné i nadále, a to pomocí e-mailu nebo telefonu. Není rovněž přijímána žádná hotovost a platby je nutné uskutečnit pomocí bezhotovostního platebního styku.

Z důvodu maximální ochrany zdraví svých zaměstnanců společnost omezila některé další terénní činnosti, např. výměnu vodoměrů, preventivní čištění kanalizace, plánované opravy.

"Zdraví našich zaměstnanců je v tuto chvíli pro nás nejdůležitější. Abychom je co nejvíce ochránili, zrušili jsme školení, porady, chystané akce související se Světovým dnem vody, prostě veškeré akce, kde by docházelo k osobnímu kontaktu. Pokud to technické možnosti dovolují, pracují někteří zaměstnanci také z domova," dodal generální ředitel.

Stanislav D. Břeň

Témata: voda Příbram, vodohospodářský majetek, 1. SčV Příbram