Jak komunikovat s úřadem práce

16.03.2020

Do redakční pošty prace-pribramsko.cz přišel dotaz, který se aktuálně týká možnosti registrace na úřadu práce.

Úřad práce vydal informaci, že v rámci preventivních opatření souvisejících se šířením koronaviru ruší všechny naplánované osobní kontakty v případě uchazečů a zájemců o práci. K novému osobnímu jednání budou jednotliví klienti vyzýváni e-mailem, telefonicky, popřípadě písemně.

Dále se ve vyjádření Úřadu práce ČR píše: "V rámci nepojistných sociálních dávek ÚP ČR vyhodnotí konkrétní situaci klienta, který má už dohodnutý termín, a případně ho přeobjedná. V případě potřeby komunikujte s ÚP ČR elektronicky, prostřednictvím telefonu, popř. prostřednictvím poštovních služeb. Osobní kontakt je možný pouze výjimečně, po předchozím elektronickém objednání (e-mail) nebo telefonické domluvě."

Většinu agendy úřadu práce je možné řešit online. Podle vyjádření instituce přijatá opatření, která mají chránit klienty i zaměstnance, nebudou mít dopad na poskytování služeb.

"Důkladně zvažte, s ohledem na mimořádnou situaci kolem onemocnění COVID-19, jestli je opravdu nutné navštívit kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR osobně. Většinu záležitostí můžete vyřešit i jinou cestou. Zaměstnance ÚP ČR můžete kontaktovat telefonicky nebo emailem," uvádí ve svém prohlášení Úřad práce ČR.

Praktické rady, jak být v kontaktu s Úřadem práce ČR, najdete ZDE.

Stanislav D. Břeň

Témata: úřad práce Příbram, koronavirus Příbram